Otevřená školka
Zápis do MŠ pro školní rok 2023/24

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Informace k rozdělení dětí do tříd

Informace k rozdělení dětí do tříd

Pár slov k rozdělení dětí do tříd MŠ  ve školním roce 2022-23

Vážené maminky,(tatínkové to moc neřeší),

Na pedagogické radě MŠ dne 28.7. jsem se dozvěděla o Vašich připomínkách  i mýtech  ohledně přípravy příštího školního roku, proto bychom na  ně chtěli reagovat:

1. mýtus….není známo rozdělení dětí do tříd!

Musíme konstatovat, že rozdělení dětí do tříd je připraveno a je v plné kompetenci vedení školy.  Naše školka dělí děti do tříd dle principu věkové homogenity, proto je rozdělení následující:

1. Třída Koťata - třídní učitelka Ivana Kaufmanová , AP 2x týdně Daniela Kružliaková – kmenová herna v přízemí budovy č.p. 358( starší budova)
  • Děti narozené od června 2019- do ledna 2020, kapacita třídy 15
  1. Třída Motýli – třídní učitelka Vlaďka Roková, 2. učitelka Simona Marková – kmenová herna v budově č.p. 388 ( nová)
  • Děti narozené od října 2017 do května 2019, kapacita třídy 28
  1. Třída Včelky - třídní učitelka Eva Bejčková, 2.učitelka Aneta Horová, AP – Daniela Kružliaková, spec. ped. - Ing. Bc. Miluše Sutnarová- kmenová herna 1. podlaží budovy č.p. 358 (starší)
  • Děti narozené od října 2016 –do září 2017, kapacita třídy 21

Z výše uvedeného je patrné, že každá třída vznikla dle principu „ od nejstarších  po nejmladší“, vždy jsme odpočítali počet dětí dle kapacity třídy. Ta je daná rejstříkem i rozhodnutím hygieny, musíme ji dodržet, nelze překročit.

Jmenné seznamy budou vyvěšeny na dveřích příslušných budov v přípravném týdnu od 26.8.2022.

2.mýtus ….nejstarší děti by měly být v nové budově..

Mateřská škola není postupová, jako škola základní, hlavním kritériem je maximální využití kapacity naší mateřské školy, nikoli to, že „ Pepíček se těšil do nové školky.“ Musíme být rádi, že při letošním převisu zájmu jsme mohli tolik dětí umístit a ne hledat viníka, proč „ Motýlci nejdou do Včelek“. Žádný viník neexistuje, přechod mezi budovami není nárokový a organizace tříd je opět v kompetenci a na zodpovědnosti vedení školy.

Vážené maminky,

Pokud máte nějakou připomínku, ráda vše s Vámi proberu osobně. Tím, že některé záležitosti řešíte jen mezi sebou, dochází k tomu, že se po Zaječově šíří mylné informace. Během  prázdnin máme každou středu od 8,30 do 12,00 úřední hodiny.

Věřte, že ať  budou dětí v té či oné budově, vždy se budeme snažit, aby jim tu bylo dobře a vždy s nimi budou pracovat zkušené paní učitelky, jejichž cílem je rozvíjení schopností a dovedností každého dítěte  a hlavně jejich spokojenost.

Děkuji za pochopení                Paed. Dr. Marie Ernestová, ředitelka školy