Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Návštěva místní knihovny

Návštěva místní knihovny

Na základě týdenního projektu v MŠ, jsme navštívili místní knihovnu. Provedla nás paní Kamila Anýžová.

Dětem vysvětlila kartičky v knize – název, autor, číslo knihy, datum půjčení, datum vrácení a také rozdělení knih v knihovně.

Poté měly děti možnost si knihy půjčit, prohlédnout. Nejvíce zaujaly encyklopedie, dětské knihy a kupodivu i hororové obrázkové knihy.

Vybírali jsme je podle titulních obrázků. Paní knihovnice chodila mezi dětmi a vždy o dané knize něco řekla. Při rozhovoru se ptala i dětí, komu rodiče čtou a proč je to důležité. Jaká kniha se jim nejvíce líbí. Jak správně zacházet s knihou.Děti si odnášely nezapomenutelný zážitek, protože s rodiči tam ještě nebyli. Slíbily, že knihovnu určitě znovu navštíví.Tato knihovna se také chystá na rekonstrukci. Děti byli zvídavé a zapojovali se do diskuze. Povídali o tom jaké čteme knihy ve školce a jak malou tam oproti této máme knihovničku. Nakonec si děti vybrali i knihy, které jsme si vypůjčili do MŠ. Byli mezi nimi pohádky na čtení před spaním i obrázková encyklopedie. Paní knihovnice nám názornou ukázkou předvedla jak to chodí při vypůjčeníV MŠ jsme pak ještě dlouho debatovali o tom co jsme zažili. Motýlci nakreslili obrázky, na kterých se snažili vystihnout téma knihy ( O čarodějnici, O Krtkovi, O Sněhurce, Dopravní prostředky, O Mašince, atd.) Včelky se snažili napodobit obal své oblíbené knížky pomocí štětce a temperových barev, vymysleli vlastní pohádku a znázornili pomocí malovaného čtení a nakonec nakreslili i obrázky pro paní knihovnici, na kterých znázorňují ji samotnou i naší obecní knihovnu.

Fotografie si můžete prohlédnout ZDE